Azt hittem ezt az abszurdumot végleg elvetették, de tessék...
Lehetnek blogok, amiket regisztrálni kell
Bár a kormány a médiatörvény angol nyelvű magyarázatában még azt állította, hogy nem kell a blogokat regisztrálni, elképzelhető, hogy lesznek olyan blogok, amelyeket mégiscsak nyilvántartásba vesz a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság, hangzott el egy háttérbeszélgetésen. A hatóság azt mérlegeli, hogy ha egy blog üzleti céllal működik, akkor nyilvántartásba veszik, így a médiahatóság jogköre alá kerül és bírságolható is lesz.
Az új médiatörvény június 30-ig ad haladékot a nyomtatott sajtó és az internetes tartalmak szabályozási kérdéseinek eldöntésére, mondta Koltay András a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) médiatanácsának tagja egy csütörtöki háttérbeszélgetésen. Koltay András az Index kérdésére azt válaszolta: jelen pillanatban még nem lehet megmondani, hogy mely tartalmakat kell regisztrálni a hatóságnál és mely tartalmakra terjed ki a hatóság jogköre.
A magyar külügyminisztérium karácsony után megjelent, a külföldnek szóló angol nyelvű hírlevelében [1] a médiatörvényt magyarázva még azt állítja, hogy a blogokat semmiképpen nem kell regisztrálni az NMHH-nál. A szöveg név szerint említi példaként a Véleményvezér [2] és a Mandiner [3] blogokat, amelyekre nem vonatkozik a szabályozás
A médiatörvény szerint azok a tartalmak regisztrációkötelesek, amelyek informálnak, szórakoztatnak, oktatnak, amelyekért egy médiaszolgáltató szerkesztői felelősséget visel és gazdasági céljuk is van (hirdetési vagy más bevételek révén).
Koltay szerint a blogok többsége csak az első két pontnak felel meg. Mint mondta: meg kell határozni, hogy pontosan milyen gazdasági célok esetében kell regisztrálni tartalmakat. Koltay magánvéleménye szerint pár banner még nem jelent gazdasági célt, ilyenről akkor beszélhetünk, ha a blog vagy egyéb internetes tartalom tulajdonosait leginkább a gazdasági célok motiválják, esetleg a blog bevételeiből élnek. De az NMHH hivatalos álláspontja még nem ismert, annyi biztos, hogy nem azon múlik, hogy blog-e egy blog, hogy blognak hívja magát.
A regisztráció jelentősége ebben az esetben az, hogy egy blog ettől kezdve a hatóság jogköre alá kerül, bejelentést lehet tenni ellene és a hatóság is felléphet, ha megsérti a médiatörvényt. Sőt a médiatörvény 188. paragrafusa arra is lehetőséget ad, hogy többszöri törvénysértés esetén egy időre felfüggesszék a tartalom működését, és ehhez a közvetítő szolgáltatók segítségét vegyék igénybe. Vagyis, hogy utasítsák az internetszolgáltatót, hogy a kérdéses tartalmat ne lehessen elérni a rendszerében.
Kína üdvözletét küldi. Ez is megint a tipikus tutyimutyi, hogy szokás szerint úgy fogalmaznak meg valamit, hogy nehogy pontosan értelmezhető legyen. Szórakoztat. Minden blog valamilyen módon szórakoztat. És még a legtöbb blognak van Adsense ablaka, úgyhogy papíron van hirdetési felülete (azaz bevétele).
Nem arról van szó, hogy törvényt sértő tartalmakat akarnék kirakni ( bár ennyi erővel akár a Lula 3D videóimba is bele lehetne kötni kiskorúak veszélyetetése miatt), maga az elv az ami tűrhetetlen. És felháborító.
Mindennek vége van egyszer (hol belátható időn belül, hol nem), de ha ezt így tényleg elkezdik regulálni én befejeztem. Sok más emberrel együtt.